Mróz w całej Polsce. Synoptycy z IMGW ostrzegają! Temperatura spadnie do minus 3 stopni

i

Autor: Canva/ mapa IMGW Mróz w całej Polsce. Synoptycy z IMGW ostrzegają! Temperatura spadnie do minus 3 stopni

Mróz w całej Polsce. IMGW ostrzega. Temperatury w nocy spadną

2022-10-12 13:33

Przed nami mroźna noc. Wszystko za sprawą przymrozków, które wystąpić mogą w całym kraju. Temperatura przy gruncie spadnie nawet do minus 3 stopni Celsjusza. O jeden stopnień cieplej będzie nocą z czwartku na piątek – poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Dzisiejszej nocy przymrozki mogą wystąpić w całym kraju. Temperatura przy gruncie spadnie do –3 st. C. Mróz da o sobie znać szczególnie w województwie lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i na Mazowszu. Niewykluczone, że miejscami termometry wskażą niższe notowania.

– Temperatura mierzona na poziomie dwóch metrów – czyli taka, jaką podaje w prognozach IMGW - na obszarach podgórskich do -2, natomiast na nizinach od –1 do 0 – powiedział Walijewski.

Nocą z czwartku na piątek przymrozki się utrzymają. Minimalna temperatura przy gruncie osiągnie –2 st. C.

Dziś w nocy rekord chłodu odnotowano w Łodzi. Tam zanotowano było –1,2 st. C. Natomiast na drugim biegunie znalazł się Hel z plus 10,5 st. C.

Złota polska jesień z lotu ptaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE