Mikołajki. Ewakuacja mieszkańców i turystów. W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch

2022-06-20 8:52
Mikołajki. Ewakuacja mieszkańców i turystów. W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch
Autor: KPP Mrągowo Mikołajki. Ewakuacja mieszkańców i turystów. W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch

W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. W związku z tym konieczna jest ewakuacja mieszkańców oraz turystów znajdujących się w pobliżu. Szczegóły poniżej.

Urząd Miasta w Mikołajkach poinformował o znalezieniu niewybuchu z okresu II wojny światowej w jeziorze Mikołajskim na wysokości Wioski Żeglarskiej Mikołajki.

W związku z tym w poniedziałek (20 czerwca) przeprowadzona zostanie ewakuacja mieszkańców i turystów z budynków oraz obiektów gastronomicznych, jednostek pływających zlokalizowanych przy promenadzie, ul. Kajki strona parzysta od nr 6 do nr 58 oraz z terenu Wioski Żeglarskiej. Osobom potrzebującym na ten czas schronienia udostępnione zostało Centrum Kultury Kłobuk na ulicy Kolejowej 6.

Rozpoczęcie podjęcia niewybuchu planowane jest około godziny 11.00. Funkcjonariusze wraz z patrolem Rozminowania Jednostki Wojskowej w Orzyszu dokonali rozpoznania, wyznaczono strefę bezpieczną, a miejsce zabezpieczono do przyjazdu saperów z Marynarki Wojennej w Gdyni. Po przeprowadzonej akcji saperzy przewiozą wydobyty przedmiot na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE