Kortowiada 2022. Na scenie głównej wystąpi wielka gwiazda! [AUDIO]

2022-03-15 12:00
Kortowiada - największe juwenalia w Polsce
Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada - największe juwenalia w Polsce

W olsztyńskim Kortowie widać już pierwsze oznaki wiosny, a studenci coraz śmielej odsłaniają karty tegorocznej Kortowiady. Na scenie w kampusie akademickim UWM wystąpi jedna z najpopularniejszych polskich gwiazd ostatniego ćwierćwiecza.

Kortowiada 2020 Online

Kayah gwiazdą Kortowiady 2022

Do grona artystów festiwalu studenckiego w Olsztynie dołączyła Kayah. Artystka wystąpi trzeciego dnia juwenaliów.

Uczestnicy 61. edycji Kortowiady będą mieli szansę na żywo przekonać się, jak niesamowitą energią dzieli się ze sceny Kayah.

Autorka „Supermenki” jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i wszechstronnych polskich artystek. Choć ma niezwykły dar do tworzenia radiowych przebojów („Prawy do lewego” czy „Testosteron” to jedne z wielu przykładów), jej twórczość nie daje się zaszufladkować. Wokalistka nagrywała albumy zdradzające jej fascynację folkiem, muzyką klubową, soulową, jazzową, a nawet klasyczną. Jest kompozytorką i autorką tekstów, a jako współwłaścicielka firmy fonograficznej, wspiera i promuje utalentowanych artystów – mówi Daria Bruszewska-Przytuła, Rzeczniczka Kortowiady. - Przez ponad 25 lat swojej działalności muzycznej współpracowała z licznym gronem muzyków z całego świata: od Gorana Bregovića po Cesarię Evorę.

Śpiewała po polsku, hebrajsku, arabsku oraz w jidysz i ladino. Przez lata obecności na scenie i zaangażowania w działalność promującą polską muzykę, Kayah zasłużyła sobie na status kobiety-instytucji. Podczas koncertów jest jednak przede wszystkim żywiołową i charyzmatyczną wokalistką, zdolną porwać do wspólnej zabawy ludzi z różnych muzycznych światów. O tym, czym zaskoczy uczestników Kortowiady, przekonamy się już 3 czerwca. Wtedy to głos Kayah zabrzmi nad Jeziorem Kortowskim – daje rzeczniczka olsztyńskich juwenaliów.

Kortowiada 2022
Autor: materiały organizatora Kayah gwiazdą Kortowiady 2022

Poza Kayah na kortowiadowej scenie głównej zaprezentuje się jeszcze 14 innych gwiazd. Do tej pory na liście wykonawców znaleźli się: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Enej, Tymek, PRO8L3M i Łydka Grubasa.

Olsztyńskie juwenalia, będące wyjątkowym punktem na mapie festiwali studenckich w Polsce, rozpoczną się 1 czerwca i potrwają cztery dni. Karnety dostępne są w sprzedaży internetowej: www.bilety.kortowiada.pl  Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami tzw. certyfikaty covidowe nie są wymagane.

Posłuchaj: KAYAH w Kortowie - mówi Daria Bruszewska-Przytuła, Rzeczniczka Kortowiady

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Kortowiada to nie tylko koncerty na scenie głównej. Samorząd studencki UWM, będący jednym z organizatorów Kortowiady, już zapowiada szereg wydarzeń towarzyszących: sportowych, artystycznych i integracyjnych. Dla fanów imprez w słuchawkach przygotowany zostanie np. namiot Silent Party. Będzie on działał przez wszystkie juwenaliowe dni.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM. Impreza rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE