Szpital w Ostródzie

i

Autor: Andrzej Brzozowski

Koronawirus: Warmińsko-Mazurskie przygotowuje się na wzrost zakażeń [AUDIO]

2021-03-02 6:30

Z powodu SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest nieco ponad 700 mieszkańców Warmii i Mazur. Zajmują 62 procent łóżek covidowych. Zajętość respiratorów w liczbie 91 jest na poziomie 71 procent. Ponieważ tendencja jest wzrostowa w regionalnych szpitalach w Giżycku i Iławie powracają oddziały covidowe.

Protest hotelarzy w Warszawie

Szpital w Giżycku to jedna z 16 placówek w regionie, gdzie hospitalizowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. Do grona placówek covidowych powrócił także szpital w Iławie. Dzięki temu przybyło prawie 60 łóżek.

- Z wszystkich pobieranych wymazów na Warmii i Mazurach, dodatnie są na poziomie ponad trzydziestu kilku procent. To bardzo duży odsetek. Jeżeli chodzi o nowe zakażenia w przeliczeniu na liczbę mieszkańców to on też waha się od czterdziestu kilku do nawet 50 osób na sto tysięcy mieszkańców naszego regionu - mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek.

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?

- W najbliższym czasie zostanie przywrócony oddział w Nowym Miescie Lubawskim, a w Nidzicy będzie poszerzona baza łóżkowa, bo tam funkcjonuje szpital tymczasowy. Liczymy na to, że w tym tygodniu tych łóżek przybędzie około 100 - mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek.

Posłuchaj: Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Region przygotowuje się na wzrost zakażeń koronawirusem.

Dodatkowe łóżka covidowe mają być zabezpieczeniem na wypadek nagłego wzrostu zakażeń w regionie. Na Warmii i Mazurach odnotowano już brytyjską odmianę koronawirusa, która łatwiej się rozprzestrzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE