Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Dwie szkoły w regionie pracują zdalnie, 18 hybrydowo

2021-10-08 12:10
Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Dwie szkoły w regionie pracują zdalnie, 18 hybrydowo
Autor: pixabay.com Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Dwie szkoły w regionie pracują zdalnie, 18 hybrydowo

W woj. warmińsko-mazurskim w piątek (8 października) zdalnie pracują dwie szkoły – średnia w Elblągu i podstawowa w Mikołajkach – poinformował PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Osiemnaście innych szkól średnich pracuje w trybie hybrydowym.

W piątek (8 października) w woj. warmińsko-mazurskim z powodu koronawirusa całkowicie zamknięte są dwie szkoły – średnia w Elblągu i podstawowa w Mikołajkach.

- W przypadku Elbląga osobą z pozytywnym testem okazał się nauczyciel, który miał lekcje ze wszystkimi klasami – podał PAP wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Nauka zdalna w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu potrwa do poniedziałku.

Drugą zamkniętą całkowicie szkołą jest podstawówka w Mikołajkach na Mazurach. W niej zdalne nauczanie potrwa do 15 października. - Przy tej szkole działa także przedszkole, ono pracuje w normlanym trybie – podał PAP Dzisko.

Królowie szos na skrzyżowaniu koło Tomaszkowa. Policja nagrała ich z drona

Nauka hybrydowa w piątek prowadzona jest w 18 innych szkołach w woj. warmińsko-mazurskim. Oznacza to, że na nauczaniu zdalnym przebywają tam pojedyncze klasy.

Dzisko podał PAP, że w piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano kolejnych 50 zakażeń koronawirusem.

(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE