Koronawirus w Polsce: Nie żyje kolejna osoba. Rośnie liczba zakażonych

2020-03-22 9:19 agada
Koronawirus w Polsce. Ponad 500 przypadków zakażenia [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Drug Addiction Clinic Vita /Wikimedia Commons Koronawirus w Polsce. Ponad 500 przypadków zakażenia [RELACJA NA ŻYWO]

Przez noc zwiększyła się liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarła też jedna osoba. Znane są już przyczyny jej śmierci.

Koronawirus w Polsce: Mamy kolejnych zakażonych

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w niedzielę (22 marca) rano informację o nowych zakażonych w Polsce. Liczba osób chorych na koronawirusa zwiększyła się o jedenaście. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem

Jednocześnie otrzymaliśmy przykrą informację o śmierci 37-letniej kobiety. Do szpitala w Poznaniu trafiła w ciężkim stanie.

- Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Liczba chorych na koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim rośnie

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5️47/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie warmińsko-mazurskim stan na 22.03.2020 wynosi 21 osób zarażonych. Nowy pacjent z naszego regionu to mężczyzna w średnim wieku, który niedawno powrócił z Austrii. Jest mieszkańcem powiatu olsztyńskiego. Obecnie przebywa w szpitalu w Ostródzie.

Liczba osób zakażonych w poszczególnych powiatach województwa

  • powiat braniewski: 2
  • powiat elbląski: 1
  • Elbląg: 8
  • powiat giżycki: 1
  • powiat olecki: 2
  • powiat olsztyński: 3
  • Olsztyn: 3
  • powiat szczycieński: 1

Polecamy: Przy tych piosenkach czas w domu zleci Ci szybciej!

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.