Szpital Miejski w Olsztynie

i

Autor: Andrzej Brzozowski Szpital Miejski w Olsztynie wstrzymał przyjęcia pacjentów, a sanepid ustala listę osób, z którymi kontakt miała zakażona pielęgniarka

Szpital Miejski w Olsztynie. Pielęgniarka z koronawirusem, są kolejne zakażenia! [AUDIO]

2020-06-17 10:48

COVID-19 znów silniej zaatakował. We wtorek na Warmii i Mazurach odnotowano aż 6 nowych zakażeń. Wśród zakażonych jest pielęgniarka z oddziału ortopedycznego w Szpitalu Miejskim w Olsztynie i fryzjerka z Pisza.

Wysyp nowych zakażeń zaczął się we wtorek ( 16.06). Tego dnia sanepid poinformował, że u 6 osób testy w kierunku COVID-19 dały wynik pozytywny – to najwięcej od wielu dni.

- Wśród zakażonych są 3 osoby z Olsztyna, w tym pielęgniarka, 2 obywateli Ukrainy z Nowego Miasta Lubawskiego i fryzjerka, po kontakcie z którą na kwarantannę skierowano 90 osób -mówi Krzysztof Guzek rzecznik wojewody warmińsko mazurskiego.

Środa (17.06) przyniosła aż  9 nowych zakażeń. Dwóch starszych mężczyzn jest hospitalizowanych, pozostali chorzy przebywają w izolacji domowej

Krzysztof Guzek- rzecznik wojewody warmińsko mazurskiego

W Szpitalu Miejskim w Olsztynie, w którym pracuje chora pielęgniarka, sanepid potwierdził, zakażenie u kolejnych  osób.

Testy dały wynik pozytywny u pacjenta, lekarza i osoby z personelu medycznego - mówi warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. 

Pracownicy sanepidu nadal ustalają z kim chora miała kontakt, w tym m.in. listę osób byłych już pacjentów ortopedii. Pielęgniarka u której wykryto koronawirusa przebywa na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Zakażenie potwierdzono także u osoby mieszkającej z kobietą.

Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor sanitarny potwierdza kolejne zakażenia w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Dyrekcja Szpitala Miejskiego do końca tygodnia wstrzymała przyjęcia planowe. Z każdym pacjentem kontaktujemy się indywidualnie w sprawie zaplanowanych zabiegów, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Daria Rodziewicz rzecznik prasowa Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Daria Rodziewicz rzecznik prasowa Szpitala Miejskiego w Olsztynie, ustalamy nowe terminy przyjęć planowych

Wstrzymane są przyjęcia na wszystkie piętnaście oddziałów. Za kilka dni, sanepid powtórzy badania w olsztyńskim szpitalu miejskim. Na razie nie wiadomo kiedy szpital wróci do pracy w zwykłym trybie.

Od początku pandemii, na Warmii i Mazurach na COVID19 zachorowało już 201 osób, 169 wyzdrowiało, jedna osoba zmarła.

Zostajesz królem - co robisz? Akcja ESKI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE