Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

i

Autor: KPP Iława

Pirat drogowy

Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej. Ominął też wysepkę [NAGRANIE]

2023-03-21 14:47

Kierujący audi wyprzedził na podwójnej ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. Mężczyzna pędził, lekceważąc wszelkie przepisy i myśląc, że ujdzie mu to na sucho. Nie wiedział jednak, że za kierownicą wyprzedzanego auta siedział... policjant.

Pirat drogowy pod Iławą. Wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (18 marca) na jednej z dróg w gminie Iława. Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierującego audi, któremu najwyraźniej bardzo się spieszyło. Mężczyzna wyprzedził bowiem policjanta pomimo podwójnej linii ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony.

– Funkcjonariusz natychmiast pojechał za mężczyzną i kiedy ten wjechał na teren stacji benzynowej, zablokował mu wyjazd swoim samochodem, po czym o wszystkim poinformował policjantów przebywających akurat na stacji paliw. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego i ukarali 31-latka mandatami, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych – informuje zespół prasowy iławskiej policji.

Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

Przypomnijmy, że znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zakładają, iż punkty karne będą kasowane dopiero po upływie dwóch lat, a nie jak wcześniej po roku i to nie od dnia popełnienia wykroczenia, a od daty zapłacenia mandatu. Jeśli kierowca w tym czasie utraci prawo jazdy, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu. Nie będzie już miał możliwości tak jak wcześniej, skorzystać z kursu redukującego punkty karne.

Maksymalnie kierowca może zdobyć 24 punkty karne. 25. punkt oznacza utratę prawa jazdy. Limit dla kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż rok to 20 punktów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE