Kętrzyn. Niewybuch w wielorodzinnym budynku! Ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców

2021-10-19 12:04

W wielorodzinnym budynku przy ulicy Daszyńskiego w Kętrzynie znaleziono niewybuch. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką. Konieczna była ewakuacja blisko 70 mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (18 października) przy ulicy Daszyńskiego w Kętrzynie. W piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych znaleziono niewybuch. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką.

- Miejsce ujawnienia granatu zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Z uwagi na to, że nietypowe znalezisko zostało ujawnione w wielorodzinnym budynku, zarządzona została ewakuacja mieszkańców. Blisko 70 osób opuściło swoje mieszkania - informuje asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowa KPP w Kętrzynie.

Teren został zabezpieczony przez policjantów z kętrzyńskiej komendy policji. Na miejsce wieczorem, około godziny 21.00 przyjechał Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który podjął granat, a następnie przewiózł go na poligon w Braniewie, gdzie został zneutralizowany.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE