Jedno z ważniejszych skrzyżowań w centrum Olsztyna zamknięte! Zmiany od piątku

2022-07-06 15:29

To będzie jedna z bardziej istotnych zmian w organizacji ruchu w związku z rozbudową tramwajowej infrastruktury. Jedno z ważnych skrzyżowań w centrum miasta zostanie zamknięte. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone już w najbliższy piątek (8 lipca).

Organizacja ruchu: zamknięcie skrzyżowania Piłsudskiego-Kościuszki

Zamknięcie ruchu na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki nie będzie jedyną zmianą w tym rejonie. Zmiany także na przecięciu al. Piłsudskiego z ul. Głowackiego oraz skrzyżowania Żołnierskiej z Kościuszki. To wszystko wymusi korektę kurowania komunikacji zbiorowej. Od 22:00 w piątek (8 lipca) wykonawca przystąpi do wprowadzania istotnych zmian w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, w tym do zmiany tras ciągów pieszych.

Ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki "Skwer Wakara". Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku Śródmieścia będzie możliwy poprzez ulice Mickiewicza i Kopernika. Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2 - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. - Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku Śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast  objazd do dworca zostanie wyznaczony poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego. Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki  z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Posłuchaj: o zamknięciu skrzyżowania i zmianach w centrum mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

Wyłączenie tramwajów

W dniach 9-10 lipca nie będą kursować tramwaje i będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-2. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek 11 lipca tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Przystanki autobusowe "Skwer Wakara" zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109, dlatego zostanie zawieszony przystanek autobusowy "Filharmonia" na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Co Cię wkurza? | Ja się pytam!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE