Inwestycje w Szczytnie w 2020 roku. Pandemia nie pokrzyżowała planów

2020-12-11 11:06
Inwestycje w Szczytnie w 2020 roku. Pandemia nie pokrzyżowała planów
Autor: Wikimedia Commons Inwestycje w Szczytnie w 2020 roku. Pandemia nie pokrzyżowała planów

Tylko w mijającym roku inwestycje w Szczytnie kosztowały blisko 30 milionów złotych, z czego ponad 20 milionów stanowiło dofinansowanie. Termomodernizacja budynków publicznych, dalszy rozwój zrównoważonego transportu czy rewitalizacja zamku to największe z realizowanych projektów.

Wiele się w Szczytnie zmieniło i wiele jeszcze zmieni, mimo pandemii inwestycje w mieście nie zatrzymały się. W 2020 roku udało się zakończyć duży projekt termomodernizacji Miejskiego Przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 6. W sumie prace w tych placówkach kosztowały ponad 10 milionów złotych, z czego ponad 8 stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie realizacji są kolejne dwa duże projekty dofinansowane ze środków europejskich. Projekt „Miasto Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego – etap II” to inwestycja, która kosztować będzie ponad 6 milionów złotych, z czego ponad 4,5 miliona to pieniądze pozyskane. Dzięki jego realizacji m.in. już w przyszłym roku do Szczytna trafią dwa autobusy elektryczne.

Już w przyszłym roku zakończy się również rewitalizacja Zamku Krzyżackiego w Szczytnie. Inwestycja warta w sumie ponad 15 milionów złotych nie tylko pozwoli zamkowi odzyskać dawny blask, ale przede wszystkim stworzy nowy punkt turystyczny na mapie województwa.

To tylko niektóre z inwestycji, które w mijającym roku przeprowadzono w Szczytnie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE