Grzechotki. Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza. W paszporcie wręczyła mu 100 euro

2021-11-02 14:10

Straż graniczna zatrzymała obywatelkę Niemiec, narodowości rosyjskiej. Kobieta w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowała funkcjonariuszowi wręczyć 100 euro. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Grzechotkach.

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach 29 października do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski stawiła się 62-letnia obywatelka Niemiec. Autem razem z nią podróżowała 93-letnia kobieta. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził cel i warunki wjazdu. Okazało się, że starsza pani nie miała ważnej wizy, więc nie mogła wjechać do Polski.

— 62-latka za odstąpienie od dalszych czynności służbowych, usiłowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej, wręczając mu w paszporcie 100 euro — poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Wymierzono jej karę grzywny w wysokości 3 tys. zł. — Obywatelka Niemiec zrezygnowała z dalszej podróży, a jej matce nie zezwolono na wjazd do Polski — dodała rzecznik prasowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE