Groźny wypadek w Olsztynie. Zderzyły się dwa samochody, a ucierpiał pieszy

i

Autor: KMP Olsztyn Groźny wypadek w Olsztynie. Zderzyły się dwa samochody, a ucierpiał pieszy

Groźny wypadek w Olsztynie. W trakcie zderzenia dwóch pojazdów ucierpiał pieszy [WIDEO]

2021-10-29 14:40

Niebezpieczny wypadek w rejonie skrzyżowania ul. Witosa z ul. Kanta w Olsztynie. Pieszy oczekujący na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni został ranny w wyniku wypadku, do którego doprowadziła kolizja dwóch samochodów. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Do wypadku doszło w środę (27 października) wieczorem w rejonie skrzyżowania ul. Witosa z ul. Kanta w Olsztynie. — Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia prawdopodobnie jest 51-letnia kierująca osobowym fiatem, która wjeżdżając na ul. Witosa z ul. Kanta, nie zastosowała się do strzałki warunkowej i nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu ul. Witosa 22-letniemu kierującemu dostawczym oplem — poinformował podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji. Siła uderzenia była tak duża, że uderzony w lewą stronę osobowy fiat został przesunięty na prawe pobocze w miejsce, gdzie na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni oczekiwał 64-letni pieszy.

— Świadkowie zadbali o zabezpieczenie miejsca zdarzenia, powiadomienie służb ratunkowych i udzielenie przedmedycznej pomocy najbardziej poszkodowanemu w tym zdarzeniu, którym był 64-letni pieszy. Ranny mężczyzna został przekazany pod opiekę wezwanego na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do olsztyńskiego szpitala. Lekarz określił obrażenia mężczyzny na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy — dodał oficer prasowy.

Sprawa swój finał znajdzie ostatecznie w sądzie. Kara za spowodowanie wypadku drogowego może wynieść do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy w konsekwencji wypadku jeden z uczestników odniesie ciężkie obrażenia lub poniesie śmierć, sprawcy może grozić nawet od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE