Gorący i tragiczny długi weekend. Na Warmii i Mazurach utonęły 3 osoby!

2022-08-16 11:48
Gorący i tragiczny długi weekend. Na Warmii i Mazurach utonęły 3 osoby
Autor: KWP w Olsztynie W województwie warmińsko-mazurskim utonęły trzy osoby: w sobotę 45-letnia kobieta, w niedzielę dwóch mężczyzn

Kilka wolnych dni i towarzyszące im upały sprzyjały relaksowi nad wodą. W weekend plaże na Warmii i Mazurach przeżywały prawdziwe oblężenie, podobnie było na akwenach. Niestety nie dla wszystkich aktywny wypoczynek zakończył się szczęśliwie. Szczegóły w artykule.

Trzy osoby: kobieta i dwóch mężczyzn, utonęły na Warmii i Mazurach w czasie długiego, sierpniowego weekendu – poinformowała policja.

W sobotę w jeziorze Narie utonęła 45-letnia kobieta.

Tragicznie zakończyła się również kąpiel 69-latka. Mężczyzna utonął w niedzielę w jeziorze Gil, w powiecie ostródzkim.

Michał Przybyłek z KPP w Ostródzie: 69-latek chwilę po wejściu do jeziora zniknął pod lustrem wody

47-latek utonął w jeziorze Pluszne

W niedzielę po południu służbom udało się odnaleźć ciało zaginionego dzień wcześniej surfera. Mężczyzna pływał na desce typu SUP po jeziorze Pluszne Wielkie koło Olsztyna. W pewnym momencie 47-latek stracił równowagę, spadł z deski i zniknął pod powierzchnią wody. Świadkowie ruszyli z brzegu na pomoc, ale nie odnaleźli zaginionego. Dzięki sonarowi służby znalazły ciało mężczyzny na głębokości 10 metrów. Mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał pływać bez kapoka.

W całym kraju w długi weekend utonęło dziesięć osób (w niedzielę cztery, w sobotę – pięć, w poniedziałek jedna). Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają teraz okoliczności każdej z tych tragedii.

Eska Summer City Olsztyn! Dni Ostródy 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE