Giżyckie Rzeźby Lodowe 2021. Plaża miejska zmieniła się nie do poznania! [GALERIA]

2021-02-17 10:48

W walentynkowy weekend plaża miejska w Giżycku zamieniła się w plener rzeźbiarstwa lodowego. Wspaniałe lodowe instalacje i fantazyjne rzeźby powstawały w ramach spontanicznie zorganizowanego wydarzenia pt. „Giżyckie Rzeźby Lodowe 2021”. Efekty są spektakularne!

Do organizacji imprezy zainspirowały działania Giżyckiego Klubu Morsów „Zimny Ptak”. Członkowie klubu co niedzielę kąpią się w Niegocinie. W tym roku, gdy jezioro skuł naprawdę ostry mróz, „Zimne Ptaki” dodatkowo ozdabiały swój przerębel, pomysłowymi rzeźbami z lodu. Więcej na ten temat piszemy w artykule: Lodowe rzeźby na brzegu jeziora. Twórcami są giżyckie morsy! [ZDJĘCIA]

Popularność rzeźb w okolicy giżyckiej plaży i dobra zabawa przy ich tworzeniu zmobilizowała grupę lokalnych organizacji do działania. Wspólnie postanowili zorganizować bezpieczne wydarzenie łączące zabawę na świeżym powietrzu ze sportem i elementem rywalizacji – „konkurs” na najładniejszą rzeźbę lodową. W wydarzeniu uczestniczyli okoliczni rzeźbiarze. Amatorzy rzeźbiarstwa lodowego mieli okazję do podpatrzenia profesjonalnych technik stosowanych przez artystów.

- Tematyka rzeźb w większości nawiązywała do święta zakochanych, a wydarzenie tak nas w sobie rozkochało, że mamy nadzieję na drugą edycję za rok. Co ważne, wydarzenie zbiegło się z 6. urodzinami Giżyckiego Klubu Morsów „Zimny Ptak”, którzy świętowali przez cały sobotni wieczór, oczywiście morsując - informuje Urząd Miasta w Giżycku.

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone

Dzień Kota 2021 - jaka rasa kota pasuje do ciebie najbardziej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Która z poniżej wymienionych cech najbardziej Cię opisuje?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE