Elemental Tri Series Olsztyn 2021. Zobacz, jak było! [RELACJA WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-31 14:53

Elemental Tri Series Olsztyn 2021. Olsztyn po raz kolejny opanowali triathloniści. W sobotę (29 maja) odbyły się zmagania w ramach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim. Czwarta odsłona Pucharu przyciągnęła blisko 250 zawodników z 30 krajów świata i 4 kontynentów! Natomiast w niedzielę (30 maja) w dziewiątych zawodach dla amatorów rywalizowali zawodnicy z całej Polski na trzech dystansach: supersprinterskim (Puchar Polski), sprinterskim i olimpijskim.

Elemental Tri Series Olsztyn 2021

Trwająca pandemia nie przeszkodziła organizacji zawodów w ramach Pucharu Europy w Triathlonie dla Elity i Juniorów. Zawodnicy mieli znakomitą okazję do walki o punkty kwalifikacyjne do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Najwyższą lokatę w Elicie mężczyzn wywalczył Norweg Vetle Bergsvik Thorn. W wyścigu Elity kobiet triumfowała Jeanne Lehair (Francja). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski w tym wyścigu, jak i w całych zmaganiach w Olsztynie była Paulina Klimas, która zajęła 7 miejsce.

W rywalizacji Juniorów najlepszy okazał się Sebastian Wernersen (Norwegia).Wśród Juniorek triumfowała Holenderka Barbara De Koning, której po zeszłorocznym drugim miejscu udało się w Olsztynie zwyciężyć.

W niedzielę 30 maja odbyły się zawody Elemental Tri Series Olsztyn 2021 na trzech dystansach: standard (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprincie (0,75 km – 20 km – 5 km) i supersprincie (0,4 km – 10 km – 2,5 km).

Na dystansie supersprinterskim w ramach Pucharu Polski. W kategorii Młodzik/Młodziczka zwyciężyli Kacper Serwiński (Swim Tri Rzeszów, 00:31:46) i Kaja Kulik (UKS Tri-Team Rumia, 00:35:35). W kategorii Junior Młodszy/Juniorka Młodsza najlepsi byli Tymon Horsten 9KS Tri Talent Team Gdańsk, 00:30:23) oraz Maja Wąsik (KS Sportwise Kraków, 00:33:55).

Na dystansie sprinterskim bezapelacyjnie najlepszy okazał się Przemysław Szymanowski (Szymanowski Triathlon Team, 00:59:19).

Najlepszą kobietą okazała się Dominika Stypułkowska (3life team, 01:15:35).

Natomiast w ramach Elemental Tri Series Olsztyn 2021 - standard. Pierwsze miejsce po niesamowitym etapie kolarskim wywalczył Tomasz Szala (ILABO Racing Team, 01:52:42). Drugi był prowadzący po pływaniu Sebastian Najmowicz (Jamowicz Triathlon, 01:54:22).

Wśród Pań wygrała Aleksandra Jędrzejewska (KM Sport, 02:01:30).

Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?