Duże zmiany organizacji ruchu w Olsztynie. Mieszkańcy nie będą zadowoleni

2022-06-22 15:24

Trwa budowa nowego fragmentu tramwajowej infrastruktury. Wykonawca zapowiada na najbliższe dni wprowadzenie istotnych zmian w organizacji ruchu. Tym razem zmiany dotyczą łącznika największych sypialni z przemysłową częścią miasta.

Zmiany wzdłuż Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego

Już w środę wieczorem (22 czerwca) nowe rozwiązania zaczną obowiązywać w rejonie skrzyżowania Wyszyńskiego, Synów Pułku, Pstrowskiego. Natomiast od piątku (24 czerwca) w ciągu ulic Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego nastąpi zmiana geometrii tymczasowego ronda. Przejścia dla pieszych zostaną przeniesione w nowe lokalizacje. Obecnie funkcjonujące przystanki zostaną przeniesione w pas rozdziału w sąsiedztwo funkcjonujących jezdni. Na ul. Synów Pułku ruch pieszych będzie obywać się po stronie os. Mazurskiego – mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza. - Z kolei od piątku dotychczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego zmieni geometrię. Zamknięta zostanie al. Piłsudskiego w kierunku ul. Dworcowej. Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Augustowskiej i Żołnierskiej zostanie otwarta ul. Żołnierska z możliwością przejazdu do ulic Parkingowej i Dworcowej. Odcinek al. Piłsudskiego pomiędzy ul. Dworcową a skrzyżowaniem ulic Leonharda i Wyszyńskiego, będzie ulicą jednokierunkową, z przejazdem od ul. Dworcowej do ul. Parkingowej w kierunku ul. Żołnierskiej, przeznaczonym dla ruchu lokalnego z dojazdem do posesji. Na tym odcinku nie będzie kursować komunikacja miejska. Ciągi piesze nie zmienią swojej lokalizacji. Te zmiany wykonawca planuje prowadzić od 22:00 w piątek (24 czerwca).

Posłuchaj: o zmianach organizacji ruchu mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...
Organizacja ruchu w Olsztynie. Zmiany od środy

i

Autor: materiały wykonawcy Organizacja ruchu w Olsztynie. Zmiany od środy
Zmiana organizacji ruchu w Olsztynie - od piątku

i

Autor: materiały wykonawcy Zmiana organizacji ruchu w Olsztynie - od piątku

Olsztynianie przeżywają gehennę związaną z ciągłymi zmianami organizacji ruchu i coraz to nowymi utrudnieniami drogowymi. Również piesi doświadczają wielu niedogodności. Zobacz zdjęcia, jak teraz wygląda plac budowy na odcinku Piłsudskiego od skrzyżowania z Dworcową do skrzyżowania z Leonharda i Wyszyńskiego.

 

BENZYNA czy DIESEL. Co się bardziej opłaca? | ESKA XD - Prosto z salonu #51
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE