Druga linia tramwajowa w Olsztynie. Przetarg przedłużony, znamy nowy termin [AUDIO]

2020-05-08 13:06 Andrzej Brzozowski
Tramwaj na przystanku Stare Miasto
Autor: Andrzej Brzozowski Przetarg na budowę drugiej nitki tramwajowej w Olsztynie. Ma połączyć Pieczewo z centrum i Dworcem Głównym

Ratusz wydłużył terminy składania ofert na budowę nowej linii tramwajowej w Olsztynie. Powód: urzędnicy muszą odpowiedzieć na pytania składane przez firmy, które przymierzają się do przetargu. Termin składania dokumentów miał minąć 12 maja, ale miasto przesunęło go o trzy tygodnie. Szczegóły w artykule na olsztyn.eska.pl.

- Otrzymaliśmy około 750 pytań, które wysyłają do nas zarówno ewentualni wykonawcy, oraz dostawcy materiałów potrzebnych do zrealizowania tak ogromnej budowy - mówi Marta Bartoszewicz rzecznik olsztyńskiego ratusza. - Musimy mieć czas na przygotowanie odpowiedzi na nie. Patrząc na autorów pytań, możemy wywnioskować, że liczba potencjalnych oferentów, to 6-7 firm - dodaje.

Pierwszy przetarg na budowę II nitki tramwajowej w Olsztynie zakończył się fiaskiem. Po otwarciu ofert okazało się, że wszystkie przekraczają budżet, jakim dysponowało wtedy miasto. Po ponad roku ratusz zdobył dodatkowe środki i rozpisał nowy przetarg.

- Zmodyfikowaliśmy projekt by obniżyć jego koszty, bez straty na jakości. Unia Europejska w tym czasie zwiększyła nam dofinansowanie projektu o 188 mln zł., co daje nam łącznie 365 mln zł. – dodaje Marta Bartoszewicz.

Posłuchaj: Marta Bartoszewicz rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna - Co dalej z budową II nitki tramwajowej w Olsztynie?

Nowy termin rozstrzygnięcia przetargu to 2 czerwca. Rozbudowa sieci tramwajowej ma trwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy. Budowa mogłaby więc rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć pod koniec 2022.

II olsztyńska tramwajowa nitka ma biec od ulicy Wilczyńskiego (Pieczewo), poprzez Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego do Kościuszki, gdzie połączy się z istniejącą nitką.

COŚ DOBREGO #020
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE