Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2023? W tych regionach jest największa szansa na śnieg. IMGW podało nową prognozę

i

Autor: East News: Kamil Krukiewicz/REPORTER

prognoza

Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2023? W tych regionach jest największa szansa na śnieg. IMGW podało nową prognozę

2023-12-15 7:22

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To magiczny czas, który kojarzy się nie tylko z kolorowymi światełkami, prezentami, wigilijną kolacją z bliskimi, ale również ze śniegiem. W związku z tym wiele osób zaczyna już szukać informacji, czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2023. Najnowszą prognozę pogody na tegoroczne święta podali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdź szczegóły.

Dachy domów, drzewa i ulice przykryte warstwą świeżego, puszystego śniegu to obraz, na który wiele osób liczy w czasie świąt Bożego Narodzenia. W ostatnich latach bywało z tym różnie. Mieszkańcy niektórych regionów mogli cieszyć się prószącym za oknem śniegiem, u innych pogoda przypominała bardziej jesienną aniżeli zimową. A jak będzie tym razem? Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2023? Jaka pogoda na święta 2023?

Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2023?

Grudzień przywitał nas zimową, mroźną pogodą z obfitymi opadami śniegu w całym kraju. Niestety od poniedziałku (11 grudnia) do Polski zaczęło napływać cieplejsze powietrze powodujące odwilż. Zimowa aura na ten moment utrzymuje się jedynie wysoko w górach. Taka pogoda utrzyma się również w kolejnym, przedświątecznym tygodniu. Temperatury na zachodzie mogą wynosić około 4–5, a na wschodzie od 1 do 2 stopni.

– Model ECMWF mówi nam, że wartości temperatur w tygodniu świątecznym będą wyższe od grudniowej normy – czyli dodatnie w dzień, noce może będą na lekkim minusie. Szanse na mróz i śnieg są poniżej 30 procent – poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

– Prognoza długoterminowa od ECMWF od kilku dni z każdą nową realizacją przekreśla szansę na zimny a zarazem i śnieży świąteczny 52 tydzień 2023 roku – czytamy na Twitterze Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW.

Pociesza fakt, że na wschodzie kraju i w górach białego puchu jest jeszcze sporo i powinien utrzymać się aż do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Upominki świąteczne 2023 od LEGO

Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu