Czy będzie miejski sylwester w Olsztynie? Mamy komentarz z Urzędu Miasta

2022-12-07 10:32
Czy będzie miejski sylwester w Olsztynie? Mamy komentarz z Urzędu Miasta
Autor: pexels.com Czy będzie miejski sylwester w Olsztynie? Mamy komentarz z Urzędu Miasta

W Olsztynie samorząd nie organizuje sylwestrowej zabawy już od kilku dobrych lat. A jak będzie w tym roku? Czy tym razem mieszkańcy będą mogli bawić się na miejskim Sylwestrze? O komentarz poprosiliśmy rzecznika Urzędu Miasta w Olsztynie Patryka Pulikowskiego.

Olsztyn zaczął już odliczanie do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. We wtorek (6 grudnia) przed ratuszem odbyło się rozświetlenie choinki miejskiej i piknik "Zdrowe i bezpieczne święta". Były konkursy, prezenty i dużo dobrej zabawy. Kolejne świąteczne wydarzenie już w weekend 10 i 11 grudnia. "Święta. Dobrze was widzieć" organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury będą miały miejsce na Targu Rybnym.

Czy będzie miejski sylwester w Olsztynie?

A co z tegorocznym Sylwestrem w Olsztynie? Niestety nie mamy dobrych informacji. Kolejny nowy rok powitamy bez miejskiej imprezy.

– Najważniejszą przyczyną jest sytuacja finansowa. Rosnące koszta towarów i usług mają wpływ na kondycję miejskiego budżetu. Jest szereg pilnych wydatków, na które niezbędne są pieniądze – tłumaczy rzecznik UM Patryk Pulikowski.

Sylwestrowej zabawy olsztyński samorząd nie organizuje już od 2019 roku.

Gdzie spędzamy Boże Narodzenie? Na pewno NIE W DOMU | ESKA XD - Radio ESKA #63
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE