Chcieli sfotografować granicę z Rosją. Ciekawscy turyści zostali ukarani [NAGRANIE]

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Chcieli sfotografować granicę z Rosją. Ciekawscy turyści zostali ukarani

Straż graniczna

Chcieli sfotografować granicę z Rosją. Ciekawscy turyści zostali ukarani [NAGRANIE]

2023-03-28 13:47

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi za wejście na pas drogi granicznej ukarali mandatami dwóch mieszkańców Krakowa. Polak i Angolczyk przyjechali w rejon granicy, bo chcieli zobaczyć z bliska słup polski i rosyjski. Szczegóły w artykule poniżej.

Do zdarzenia doszło 24 marca. Funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli, że w rejonie granicy polsko-rosyjskiej kręcą się dwie osoby. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej, po czym oddalili się. Kilka minut później ponownie złamali przepisy i ruszyli pasem drogi granicznej.

- Okazało się, że mieszkaniec Krakowa przyjechał do kolegi w Gołdapi, następnie zaprosił obywatela Angoli, który na co dzień również mieszka w Krakowie. Powiedzieli funkcjonariuszom Straży Granicznej, że o zewnętrznej granicy UE dowiedzieli się od miejscowej ludności. Tak ich to zaciekawiło, że z bliska chcieli zobaczyć i sfotografować tablice informacyjne, oznaczenia granicy państwa oraz samą linię granicy wraz ze słupami Polski i Rosji - poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za swoją ciekawość 24 i 30-latek zapłacili po 150 zł każdy.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE