Charytatywny Bieg o Złotą Monetę w Olsztynie. Była nie tylko sportowa rywalizacja, ale też piknik! [ZDJĘCIA]

2022-06-13 22:24

Na to wydarzenie czekaliśmy wszyscy - VI Charytatywny Bieg o Złotą Monetę. Wsparcie dla podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci odbyło się w niedzielę 12 czerwca w CRS Ukiel. Na linii startu tym razem stawiło się ponad 200 uczestników, którzy pobiegli dla chorych dzieci z Warmii i Mazur. Spotkanie na plaży było nie tylko sportową rywalizacją, ale także okazją do wypoczynku na powietrzu podczas rodzinnego pikniku.

- Nad jeziorem Ukiel połączyła nas wspólna zabawa, wspólna motywacja i wspólny cel – pomoc potrzebującym dzieciom mówi prezes Fundacji Przyszłość dla Dzieci Iwona Żochowska-Jabłońska.

- Niesamowita energia zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Tutaj najważniejsze były nie czasy, nie to jak szybko kto biegnie tylko udział w wydarzeniu. Każda biegnąca osoba i ten wysiłek włożony na trasie przekładają się na pieniądze na leczenie i rehabilitację naszych 460 podopiecznych – podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska.

Posłuchaj: VI Charytatywny Bieg o Złotą Monetę. Prezes Fundacji Przyszłość dla Dzieci Iwona Żochowska-Jabłońska – rozmawia Andrzej Brzozowski
VI Charytatywny Bieg o Złotą Monetę w Olsztynie

Już teraz organizatorzy zapowiadają spotkanie za rok. Bieg o Złotą Monetę i rodzinny piknik Fundacji Przyszłość dla Dzieci miał nasze eskowe wsparcie.

QUIZ. Kasza, ryż czy makaron?

Pytanie 1 z 20
Basmati to rodzaj:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE