Burze z gradem w całym województwie. IMGW wydało ostrzeżenie [RADAR BURZ ONLINE]

2020-06-08 12:30
Burze z gradem w całym województwie. IMGW wydało ostrzeżenie [RADAR BURZ ONLINE]
Autor: pi IMGW ostrzega przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach

Czerwiec najwyraźniej upłynie pod znakiem gwałtownych burz i upałów. Te mogą wystąpić przez następne kolejnych dni. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły na ESKA Olsztyn.

Burze z gradem w woj. warmińsko-mazurskim. IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed burzami z gradem, które mogą krążyć nad województwem warmińsko-mazurskim przez kolejne dni. Jak podało IMGW jeszcze dziś prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie także mogą wystąpić opady gradu.

Czytaj też: Sensacyjne odkrycie na Mazurach. Skarb leżał pod ziemią kilka wieków [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek również obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia przed burzami z gradem. - Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. - informują synoptycy IMGW. W środę sytuacja bardzo podobna. - Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. - zapowiada IMGW.

Prognoza zagrożeń IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco aktualizuje trzydniową prognozę zagrożeń. Zawiera ona informacje o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.

Gdzie jest burza? Śledź radar burz online [MAPA BURZ NA ŻYWO]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

XVII-wieczny skarb odkopali w Ełku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE