Brat zamordowanego strażaka OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie

2021-09-22 10:55
Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie
Autor: KPP Iława Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie

Mężczyzna podejrzany o zabicie 55-letniego strażaka z OSP Susz, na wniosek Sądu Rejonowego w Iławie, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Szczegóły w artykule.

W minioną sobotę (18 września) wieczorem oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że właśnie przyszedł do domu, gdzie zastał siedzącego brata w fotelu z raną głowy. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce i potwierdzili uzyskane informacje. Wezwany lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Funkcjonariusze jako podejrzewanego w tej sprawie wytypowali jednego z braci ofiary. Zatrzymali 56–letniego mieszkańca Susza i osadzili w policyjnej celi. - Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 56–latkowi, do którego się przyznał - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa KPP w Iławie. 

Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie

Zamordowany 55-latek był strażakiem. Jak podała OSP w Suszu, do 2007 roku pełnił funkcję kierowcy, bardzo często będąc na pierwszej linii działań ratowniczych. Za ratowanie topiącego się mężczyzny w 2006 roku na jeziorze suskim został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Źródło: Brat zamordowanego strażaka OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE