Boże Ciało 2021 w Olsztynie. Znane są szczegóły procesji [TRASY, GODZINY]

2021-06-02 11:25
Boże Ciało 2021 w Olsztynie. Znane są szczegóły procesji [TRASY]
Autor: pixabay.com Boże Ciało 2021 w Olsztynie. Znane są szczegóły procesji [TRASY]

W tym roku Boże Ciało wypada 3 czerwca. Czy w związku z trwającą epidemią koronawirusa w Olsztynie odbędą się procesje? Okazuje się, że tak. Na oficjalnej stronie Archidiecezji Warmińskiej pojawiły się już szczegółowe informacje dotyczące tras poszczególnych procesji. Te mają odbyć się bez zmian, ale z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Spis treści

 1. Boże Ciało 2021 w Olsztynie - procesja centralna [TRASA]
 2. Boże Ciało 2021 w Olsztynie - pozostałe procesje [TRASY]

W Boże Ciało w Olsztynie centralna msza zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba o godz. 10.00. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Po liturgii odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, czyli w odstępach 1,5 m.

Boże Ciało 2021 w Olsztynie - procesja centralna [TRASA]

Centralna procesja wyruszy z katedry św. Jakuba w Olsztynie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, Placem Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika. Ołtarze będą ustawione: przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do procesji centralnej dochodzą następujące parafie:

 • pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – organizuje się przy bazylice św. Jakuba, dołączając się do procesji centralnej.
 • pw. świętego Wojciecha – organizuje się przy ul. Staszica, dołączając się do procesji centralnej.
 • pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrągowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica; początek ok. godz. 10.15. Dołącza do niej parafia pw. NMP Ostrobramskiej i par. pw. Św. Maksymiliana.
Raport z anteny 31.05, godz.10

Boże Ciało 2021 w Olsztynie - pozostałe procesje [TRASY]

 • pw. świętego Józefa – ulicami: Jagiellońska, Tczewska, Wrocławska, Jagiellońska – osiedle, Jagiellońska, Szewczenki, Jagiellońska; w godzinach 11.45 – 13.30.
 • pw. Chrystusa Króla – ulicami: Wyspiańskiego, Sienkiewicza, Okrzei, Kolejową, Wyspiańskiego w godzinach 10.00 do 11.00.
 • pw. świętej Anny – Zielona Górka, ulicami: Morwowa, Agrestowa, Jeżynowa, przejście główną drogą (skrzyżowanie ulic Zientary- Malewskiej i Jeżynowej z drogą powiatową) zakończenie przy bloku Zientary- Malewskiej 55 E., w godzinach 12.00 – 13.30.
 • z kościoła Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła (przy ul. Jarockiej 42) do kościoła błogosławionej Franciszki Siedliskiej ulicą bpa Wilczyńskiego (całą szerokością jezdni), w godzinach 12.15 – 13.45.
 • z kościoła Miłosierdzia Bożego (Nagórki) do kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka ulicami: Barcza, Wańkowicza, Murzynowskiego, Krasickiego, Synów Pułku, kard. S. Wyszyńskiego, w godzinach 12.30 – 14.00.
 • pw. świętego Franciszka – Kortowo, ulicami: Dybowskiego, Świetlista, Słoneczna, Zodiakalna, Gwiezdna i powrót do kościoła Dybowskiego; w godzinach 11.45 do 13.30.
 • pw. świętego Jana Bosko – Gutkowo, ulicami: Żółkiewskiego, następnie w lewo ul. Kresową, poźniej w prawo “odnogą” ul. Kresowej, ul. Kordeckiego i powrót ul. Kresową; w godzinach 10.30 – 11.00.
 • pw. Matki Bożej Różańcowej – Dajtki, ulicami: od Żytniej nr 68 do Żniwnej nr 7, w godzinach 12.00 – 13.30.
 • pw. Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Morska) – Msza święta na ulicy Sosnowej przed budynkiem Przedszkola Archidiecezjalnego św. Mikołaja ul. Sosnowa 7, godz. 10.00. Procesja ulicami: Sosnowa, Świerkowa, Grabowa, Kasztanowa, Wrzosowa, Klonowa nr 13 (zakończenie), w godzinach: 10.50 – 12.15.
 • pw. NMP Wspomożycielki Wiernych – Likusy w godzinach 11.30 – 13.30, ulicami: Bałtycka, Letniskowa, Jagodowa, Wczasowa, Łabędzia, Letniskowa i powrót do kościoła ul. Bałtycką, w godzinach 11.30 – 13.30.
 • pw. św. Wawrzyńca – Gutkowo, ulicami: Gołębia, Poranna, Pawia, Stokowa, Poranna; w godzinach 12.00-13.30.
 • pw. św. Arnolda – Redykajny, ulicami Hozjusza, następnie deptakiem w stronę osiedla, ulicą Dziewanny, Kocanki, powrót do Hozjusza, do DPS-u Laurentius ulicą Hozjusza i powrót tą samą ulicą do kościoła. w godzinach 9.30 – 11.00.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE