O krok od tragedii! Czterolatek SKOCZYŁ Z POMOSTU po... swoją zabawkę [WIDEO]

2021-03-29 13:04

O krok od tragedii na jednej z posesji w gminie Biskupiec. Pod 4-letnim chłopcem załamał się lód. Na szczęście w porę dziecko zostało wyciągnięte z wody przez ojca, a następnie przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że ojciec, który sprawował opiekę nad 4-latkiem, był nietrzeźwy. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (27 marca). Na stawie na jednej z posesji w gminie Biskupiec pod 4-latkiem załamał się lód. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol, straż pożarną oraz załogę pogotowia ratunkowego. - Z relacji ojca dziecka wynikało, że w trakcie spaceru weszli na pomost. W pewnym momencie na lód wpadła zabawka, a 4-latek skoczył z pomostu, następnie pod dzieckiem załamał się lód. 38-latek wyciągnął dziecko z wody i przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Szczęśliwie dziecku przywrócono podstawowe funkcje życiowe i odzyskało przytomność - poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

O krok od tragedii. Pod 4-latkiem załamał się lód

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego chłopcu udzielona została pomoc. Chwilę potem przetransportowano go do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, badanie alkomatem wykazało, że 38-latek, który sprawował opiekę nad synem, był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło 0,5 promila alkoholu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeżeli okaże się, że opiekun swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, to może grozić mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl lub wyślij wiadomość na nasz fanpage Eska Olsztyn News. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE