Bieg na sześć łap. Urodziny akcji już w niedzielę [WIDEO]

2020-02-19 14:05
Bieg na sześć łap
Autor: Bieg na sześć łap 23 lutego 2020 roku zapraszamy do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie na 7. urodziny ,,Biegu na sześć łap"

To będą już 7. urodziny jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji społecznych, która swój początek miała w stolicy Warmii i Mazur. W najbliższą niedzielę 23 lutego spotykamy się w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie na urodzinowej odsłonie „Biegu na sześć łap”!

Siedem lat temu Monika Dąbrowska wpadła na pomysł, by pobiegać z bezdomnym psem ze schroniska. Nie przypuszczała, że wkrótce jej akcja pod hasłem "Bieg na sześć łap" odbywać się będzie w ponad czterdziestu miastach w Polsce. Aby wziąć w niej udział nie trzeba mieć specjalnego przygotowania. W spotkaniach biorą udział zwierzęta, których kondycja i stan zdrowia pozwalają na aktywność. W całej zabawie najważniejsza jest radość ze wspólnie spędzonego czasu, a nie pokonany dystans.

Bieg na sześć łap
Autor: Andrzej Brzozowski W studiu Radia Eska Olsztyn - Monika Dąbrowska pomysłodawczyni akcji "Bieg na szesć łap"

W zeszłym roku na urodzinach biegu na sześć łap było ponad 500 osób. Frekwencja nas bardzo zaskoczyła - mówi Monika Dąbrowska. Udało nam się wtedy zebrać blisko 800 kilogramów karmy dla zwierzaków.

Wszystkich gości schroniska przy okazji zapraszamy także do odwiedzin kotów mieszkających w Kotułku. Bo choć „Bieg na sześć łap” to akcja skupiająca się na psach, to dzięki niej zyskują też koty mieszkające w olsztyńskim schronisku.

Bardzo często zdarza się, że nasze spotkania kończą się adopcją kota lub psa - podkreśla organizatorka akcji.

W niedzielę „Bieg na sześć łap” obchodzi siódme urodziny. W planach jest pięciokilometrowy bieg lub dwukilometrowy spacer z psem, do tego słodki poczęstunek, kawa, ciasto i oczywiście obowiązkowe „Sto lat”!  

7. urodziny „Biegu na sześć łap” 23 lutego 2020 roku. Początek o godzinie 10. Zapraszamy do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE