Bezpłatne ustawienie świateł w samochodzie. Gdzie w Olsztynie i regionie? [LISTA PUNKTÓW]

i

Autor: Unsplash Bezpłatne ustawienie świateł w samochodzie. Gdzie w Olsztynie i regionie? [LISTA PUNKTÓW]

Bezpłatne ustawienie świateł w samochodzie. Gdzie w Olsztynie i regionie? [LISTA PUNKTÓW]

2022-10-21 8:02

Ruszyła policyjna kampania "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", w ramach której na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Listę punktów w Olsztynie oraz całym województwie warmińsko-mazurskim znajdziesz poniżej.

Bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w samochodzie

Od czwartku 20 października do 15 grudnia potrwa policyjna kampania "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", której celem jest uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. — Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych — podkreśla policja.

Stan i ustawienie świateł w samochodach będzie można bezpłatnie sprawdzić w dniach 22.10, 5.11, 19.11 i 3.12.2022 r. na wybranych stacjach kontroli pojazdów. W kampanii bierze udział około 1300 stacji diagnostycznych z całej Polski. Na liście znalazło się także sporo punktów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Gdzie sprawdzić światła w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim?

  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Towarowa 17, 10-416 Olsztyn
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Towarowa 6, 10-417 Olsztyn
  • SKP PZM Olsztyn, ul. Sielska 5, 10-801 Olsztyn

Listę stacji z całego województwa warmińsko-mazurskiego znajdziesz >>TUTAJ<<

Olsztyn. Piraci drogowi na al. Warszawskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE