Bartoszyce. Para łosi wstrzymała ruch na drodze. Zwierzęta chciały przejść przez pasy [NAGRANIE]

2022-09-20 13:40
Bartoszyce. Para łosi wstrzymała ruch na drodze. Zwierzęta przeszły przez przejście dla pieszych
Autor: KPP Bartoszyce Bartoszyce. Para łosi wstrzymała ruch na drodze. Zwierzęta przeszły przez przejście dla pieszych

Para łosi wstrzymała ruch na ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Zwierzęta chciały bowiem przejść na drugą stronę jezdni. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, skorzystały z oznaczonego przejścia dla pieszych. Całe zdarzenie zostało nagrane.

Jesień to czas, kiedy szczególnie powinniśmy uważać na dzikie zwierzęta przebiegające przez drogę. O tej porze roku, z uwagi na umaszczenie, mogą zlewać się z otoczeniem i ciężej je dostrzec. Dodatkowo widoczność pogarszać mogą jesienne mgły. — Jedynie ostrożna jazda z rozsądną prędkością i świadomość, że dzikie zwierzę może nagle wbiec na drogę, pomoże w uniknięciu poważnych skutków takiego zdarzenia — apelują policjanci.

Bartoszyce. Para łosi wstrzymała ruch na drodze. Zwierzęta chciały przejść przez pasy

W ostatnich dniach dzikie zwierzęta, a dokładnie łosie, można było spotkać na ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach, ale też na ścieżce rowerowej w rejonie skrzyżowania Bartoszyce – Szczurkowo – Liski. By nie doszło do nieszczęścia, policjanci wstrzymali ruch.

— W niedzielę, 18 września, policjanci z ruchu drogowego w czasie kontroli prędkości kierujących na ul. Kętrzyńskiej musieli na chwilę wstrzymać ruch, bo na drogę wyszły łosie. Zwierzęta nie patrząc na nic, weszły na drogę i po przejściu dla pieszych przeszły na drugą stronę, a następnie oddaliły się w stronę pól uprawnych. W poniedziałek, 19 września, rano łoś spacerował ścieżką rowerową w rejonie skrzyżowania Bartoszyce – Szczurkowo – Liski. Spłoszony przejeżdżającymi samochodami uciekł w pole kukurydzy — informuje zespół prasowy bartoszyckiej policji.

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE