Bajkowa kraina nad Dadajem. W niedzielę spotkanie nie tylko dla miłośników zimowych kąpieli

2020-02-21 13:00
Dadajowy Zlot Morsów
Autor: Andrzej Brzozowski VIII Dadajowy Zlot Morsów na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach

W niedzielę 23 lutego na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach odbędzie się „VIII Dadajowy Zlot Morsów”, poprzedzony VII Dadajowym Biegiem Morsa na dystansie 10 km. Tym razem motywem przewodnim będzie hasło „Witajcie w naszej bajce”. Nie zabraknie więc akcentów, które przeniosą nas w bajkową rzeczywistość.

Zlot morsów nad jeziorem Dadaj to wydarzenie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Rok temu wykąpało się tu ponad 300 osób z kilkudziesięciu klubów morsa, a wydarzenie odwiedziło ponad 2000 osób.

Dadajowy Zlot Morsów
Autor: Andrzej Brzozowski W studiu Radia Eska Olsztyn - Andrzej Kołodyński Biskupieckie Morsy

Co roku morsy zanurzają się w innym klimacie - mówi Andrzej Kołodyński z biskupieckich morsów. Mieliśmy już klimat hawajów, na plaży rządzili piraci, kowboje i cyganie. W tym roku impreza odbędzie się w bajkowym klimacie. Od kilku lat, kąpie się u nas 300-400 osób. Cieszy nas to, że tak dużo klubów do nas przyjeżdża i ludzie do nas wracają – podkreśla Papa Mors.

Wspólną kąpiel morsów zaplanowano po godzinie 13, tuż po koncercie, który będzie wstępem do rozgrzewki przed wejściem do wody. Tym razem na scenie wystąpi grupa disco polo Top Girls. Zespół tworzą trzy energetyczne wokalistki, które na swoim koncie mają takie hity jak: „Mleczko”, „Jakbyś mnie zechciał”, i „Wesele”.

Dadajowy Zlot Morsów
Autor: Biskupieckie Morsy VIII Dadajowy Zlot Morsów na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach

Spotkanie na plaży Słoneczny Brzeg rozpocznie się już o godz. 10  VII Dadajowym Biegiem Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca. Jak zawsze do pokonania będzie 10 km trasa z plaży nad Dadajem do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem. Uczestnicy powalczą w nim o tytuły najlepszego „morsa” i „foczki”.

Dadajowy Zlot Morsów
Autor: Andrzej Brzozowski VII Dadajowy Biegi Morsa na dystansie 10 km

W niedzielę 23 lutego na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach „VIII Dadajowy Zlot Morsów”, poprzedzony VII Dadajowym Biegiem Morsa na dystansie 10 km. Początek spotkanie o godz. 10, a wejście do wody po godzinie 13.

Wydarzenie poleca Radio Eska!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE