Atak zimy na Warmii i Mazurach. Szkoła odwołała lekcje z powodu trudnych warunków pogodowych

i

Autor: Unsplash Atak zimy na Warmii i Mazurach. Szkoła odwołała lekcje z powodu trudnych warunków pogodowych

Atak zimy na Warmii i Mazurach. Szkoła odwołała lekcje z powodu trudnych warunków pogodowych

2022-12-13 8:54

Zima od kilku dni daje się we znaki mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych jedna ze szkół zdecydowała się odwołać wtorkowe (13 grudnia) lekcje. Chodzi o Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach.

Atak zimy w województwie warmińsko-mazurskim 13.12.2022

Ostatnie dni upływają pod znakiem śnieżnej i mroźnej zimy. Intensywne opady śniegu sparaliżowały między innymi województwo warmińsko-mazurskie. Na drogach panują trudne warunki, dochodzi do wielu niebezpiecznych kolizji oraz wypadków. Zaśnieżone, śliskie drogi sprawiają, że wiele osób może mieć problem z dotarciem do pracy czy szkoły na czas.

Szkoła ponadpodstawowa w Bartoszycach odwołała lekcje

W związku z tym jedna ze szkół w regionie zdecydowała się odwołać lekcje. Chodzi o Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Tam uczniowie we wtorek (13 grudnia) mają wolne. Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, mogą skorzystać z uroków zimy.

– Informujemy, że ze względu na warunki pogodowe zajęcia w dniu 13.12.2022 zostały odwołane – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach.

Intensywne opady śniegu w warmińsko-mazurskim. Ostrzeżenia IMGW

W województwie warmińsko-mazurskim wciąż obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. W powiecie elbląskim, braniewskim, lidzbarskim oraz bartoszyckim - ostrzeżenie drugiego stopnia, natomiast w powiecie kętrzyńskim, węgorzewski, ełckim, gołdapskim, oleckim, mrągowskim, giżyckim oraz piskim - ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W powiatach objętych alertem drugiego stopnia "prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z północy i z północnego zachodu" — informują synoptycy z IMWG.

Ostrzeżenia obowiązują do godziny 10.00. Mogą jednak zostać przedłużone.

Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE