Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach! IMGW wydał ostrzeżenie

i

Autor: Unsplash - Ramiz Dedaković Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach! IMGW wydał ostrzeżenie

Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach! Czeka nas kilkudniowy paraliż komunikacyjny?

2021-01-25 7:32

Atak śnieżnej zimy na wschodzie Polski. Możliwa największa od lat śnieżyca - ostrzegają od kilku dni Polscy Łowcy Burz. Na trudne warunki pogodowe powinniśmy przygotować się już w poniedziałek (25 stycznia). Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu z zawiejami śnieżnymi IMGW wydał m.in. dla województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły w artykule.

Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa warmińsko-mazurskiego przed oblodzeniem, intensywnymi opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Niebezpieczne warunki pogodowe mogą potrwać od poniedziałku (25 stycznia) do środy (27 stycznia).

W poniedziałek prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm. Ponadto możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, z północnego zachodu.

Sytuacja pogorszy się jednak we wtorek. Wówczas synoptycy prognozują zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu i zachodu. Przybędzie także śniegu - od 10 do 20 cm.

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE