Uwaga kierowcy! Wielka akcja policji od 16 września. Potrwa przez kilka dni

2022-09-16 7:27
Wielka policyjna akcja ROAD SAFETY DAYS od 16 września
Autor: KWP Białystok Wielka policyjna akcja ROAD SAFETY DAYS od 16 września

W piątek (16 września) rozpoczyna się wielka policyjna akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Przez kilka najbliższych dni na drogach możemy spodziewać się znacznie więcej patroli policji, a co za tym idzie - będzie łatwiej o mandat oraz punkty karne. Więcej o akcji przeczytasz w naszym materiale.

Roadpol Safety Days - co to za akcja?

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: Żyj i pozwól żyć innym.

Policyjna akcja Roadpol Safety Days w Polsce - od kiedy do kiedy?

W tym roku policyjna akcja ROADPOL Safety Days potrwa od 16 do 22 września. W tym czasie na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, a co za tym idzie – będzie łatwiej o mandat i punkty karne. Mało tego, od soboty (17 września) zaczyna obowiązywać nowy taryfikator. O szczegółach przeczytasz w artykule: Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych 2022. Za dwukrotne użycie telefonu w czasie jazdy można stracić prawo jazdy!

- Jak co roku policjanci w całym kraju aktywnie przyłączą się działań związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności i akcją Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku zachęca do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Również warmińsko-mazurscy policjanci – współpracując z innymi podmiotami - w tym czasie wezmą udział m.in. w spotkaniach z młodymi uczestnikami ruchu drogowego, których celem będzie przybliżenie najważniejszych aspektów związanych z bezpieczeństwem na drodze. Te spotkania będą odbywały się w różnych formach, bezpośrednich, jak i za pośrednictwem dostępnych narzędzi internetowych. Opublikowane i rozpowszechnione zostaną różne materiały audiowizualne, których treść jest związana z głównymi założeniami akcji. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, policjanci będą rozdawać elementy odblaskowe oraz omawiać z kierowcami założenia WIZJI ZERO. Funkcjonariusze będą również wyciągać surowe konsekwencje wobec tych, którzy swoim zachowaniem na drodze, przeciwstawiają się tym założeniom - informuje asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie.

- Szczególny nacisk kładziony będzie na zwiększony nadzór na drogach, który będzie realizowany wraz z podmiotami pozapolicyjnymi, m.in. Żandarmerią Wojskową, Inspekcją Transportu Drogowego, Strażami Miejskimi/Gminnymi. We wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego policjanci zostali zaangażowani do nagłaśniania i realizowania założeń akcji - dodaje.

Za co dostaniesz 15, 14 i 12 punktów karnych?

Pytanie 1 z 10
Niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem
NAJGORSZY PRZEDMIOT NA ŚWIECIE - Kasia Węsierska o WF-ie | ESKA XD - Fit vlog #57
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE