Absurdalne wezwanie! Zadzwonił po policję, bo kumpel CHRAPAŁ

2020-02-21 11:09
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

"Halo Policja - proszę o przyjazd patrolu - nieznani mi mężczyźni wtargnęli do mojego mieszkania i nie chcą wyjść. Takie zgłoszenie od roztrzęsionego mieszkańca gminy Rozogi, otrzymał wczoraj oficer dyżurny szczycieńskiej komendy. Żartowniś chciał w ten sposób ściągnąć do mieszkania policję, by ta obudziła jego chrapiącego kolegę.

Fałszywy alarm policja otrzymała wczoraj wieczorem. Mężczyzna oświadczył, że obawia się o swoje życie i mienie, gdyż nieznani mu mężczyźni wtargnęli do jego mieszkania i pomimo wielu próśb nie chcą opuścić domostwa. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci szczycieńskiej komendy. Okazało się, że zgłoszenie znacznie odbiegało od tego, co na miejscu zastali funkcjonariusze.Dwóch nietrzeźwych mężczyzn spożywało wspólnie alkohol. Jeden z nich zasnął i zaczął przeszkadzać drugiemu, bo chrapał. Z uwagi na to, że właściciel mieszkania nie mógł dobudzić „kumpla” postanowił, że zrobią to za niego policjanci. Teraz „żartowniś” ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Niczym nieuzasadnione i pochopne sięganie po telefon tylko po to, aby porozmawiać z dyspozytorem i wprowadzić go w błąd, może skutkować sytuacją, w której służby ratunkowe zajęte niepotrzebnymi czynnościami, nie zareagują w porę na prawdziwe zgłoszenie dotyczące ratowania ludzkiego życia.

Art. 66 § 1 KW: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE