Zegar

i

Autor: www.pixabay.com

Zmiana czasu na zimowy 2022. Co sądzą o niej mieszkańcy Nowego Sącza?

2022-10-28 7:35

Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend. Dzięki przesunięciu zegarków zyskamy dodatkową godzinę. Co o tej zmianie sądzą mieszkańcy Nowego Sącza?

Zmiana czasu 2022. Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zegary przestawimy z godziny 3 na 2. Problemu nie będą mieć osoby, które tej nocy będą spać, ale ci, którzy mają wtedy nocną zmianę, w pracy spędzą godzinę dłużej. Taka zmiana czasu obowiązuje w 70 krajach na świecie i odbywa się zawsze w ostatni weekend października. Niestety źle wpływa na nasz organizm. W kolejnych dniach po zmianie czasu możemy się czuć rozdrażnieni, zmęczeni i niewyspani. Co o zmianie czasu sądzą mieszkańcy Nowego Sącza? Posłuchajcie.

Dietetyczna PIZZA, FRYTKI I SUSHI [HIT] | ESKA XD - Fit vlog #60
Co sądzimy o zmianie czasu?

Kiedy będzie ostatnia zmiana czasu?

Takie pytania stawia sobie wiele osób. Temat budzi ogromne zainteresowanie. Kilka lat temu Unia Europejska przeprowadziła specjalną ankietę, w której zapytała, czy zmiany czasu powinny być zlikwidowane. Zdecydowana większość była za takim rozwiązaniem. W Polsce  zmiana czasu ma obowiązywać do 2026 roku. Przepisy reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 marca 2022 roku. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, potem w latach 1946 – 49, 1957 – 64 i nieprzerwanie obowiązuje od 1977 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE