Złodziej wpadł, bo za głośno rozmawiał przez telefon w miejskim autobusie!

2022-06-03 15:35
Policjanci namierzyli złodzieja, bo za głośno rozmawiał przez telefon w autobusie
Autor: KM PSP Nowy Sącz Policjanci namierzyli złodzieja, bo za głośno rozmawiał przez telefon w autobusie

Włamywacz poszukiwany przez sądeckich policjantów wpadł po tym, jak jadąc miejskim autobusem, opowiadał przez telefon, że brał udział w kradzieży. Mężczyzna miał pecha, bo tym samym autobusem jechał policjant po służbie.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu w jednym z autobusów w Nowym Sączu. Jeden z pasażerów przez telefon opowiadał swojemu rozmówcy, że szuka go Policja, bo ze znajomym brał udział we włamaniu. Tym samym autobusem jechał też policjant, który właśnie skończył służbę.

Policjant postanowił jechać za mężczyzną, a kiedy ten wysiadł z autobusu, poszedł za nim do miejskiego parku. W tym czasie skontaktował się z kolegami z komendy, którzy potwierdzili, że to najprawdopodobniej poszukiwany sprawca kradzieży. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol. Kiedy mężczyzna zauważył radiowóz, zaczął uciekać, ale wtedy do akcji wkroczył czujny policjant, który po krótkim pościgu go zatrzymał – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Wiadomo, że zatrzymany sądeczanin brał udział w kradzieży z włamaniem do jednego z budynków na osiedlu Szujskiego w Nowym Sączu, skąd razem z kolegą wynieśli pięć żeliwnych grzejników.  Wtedy policjantom udało się zatrzymać jednego z podejrzewanych. Teraz wpadł drugi.

Polskie przysłowia. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 12
Biednemu zawsze...

Funkcjonariusze ustalili, że podczas kilku wspólnych akcji ich łupem padło łącznie 21 grzejników. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa, bo obaj panowie byli już wcześniej karani.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE