Wybierasz się w góry? Uważaj! Tam panują już zimowe warunki

2021-12-08 7:55
Zima w Beskidzie Sądeckim
Autor: www.gopr-krynica.pl/pl/poczatki-zimy.html Zima w Beskidzie Sądeckim

Turyści, którzy planują wycieczkę w góry, powinni mieć na uwadze trudne warunki. Na szlakach leży śnieg. Miejscami pojawia się także lód. Do wycieczki w góry o tej porze roku trzeba się dobrze przygotować.

Zima zawitała nie tylko w Tatry

Nie tylko w Tatrach, ale też w Gorcach czy w Beskidzie Sadeckim mamy już prawdziwą zimę. Na szlakach leży sporo śniegu. Powinni o tym pamiętać turyści, którzy planują górskie wycieczki. W niektórych miejscach warunki nie są najlepsze. W ostatnim czasie sporo śniegu spadło na Przehybie czy Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Osoby wybierające się w góry taką wycieczkę muszą dokładnie zaplanować i przemyśleć.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

Przede wszystkim trzeba się odpowiednio ubrać. Chodzi o ciepła odzież, najlepiej odzież przeciwdeszczowa, przeciwwiatrowa, oddychająca. Dobre buty, ale podstawą jest też czapka i rękawiczki, czyli takie typowe wyposażenie w warunkach zimowych – podpowiada ratownik Grzegorz Sus z Krynickiej Grupy GOPR.

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?

Czy to już czas na skitury?

Na razie wyprawy na nartach skiturowych czy z rakietami śnieżnymi można odpuścić. Takiego sprzętu będzie można używać, kiedy w górach spadnie więcej śniegu. Warto też pamiętać o tym, żeby przed wyjściem w góry naładować telefon komórkowy i ściągnąć darmową aplikację RATUNEK. Ona w razie potrzeby wskaże ratownikom nasze dokładne położenie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE