W ramach żartu zażądali okupu. Dwaj nastolatkowie z regionu sądeckiego mają problemy!

2023-01-12 10:49
Dla żartu zażądali okupu.  Na taki pomysł wpadli dwaj nastolatkowie z powiatu nowosądeckiego
Autor: KMP Nowy Sącz Dziś wiedzą już, że nie był to dobry pomysł. Chodzi o dwóch nastolatków z powiatu nowosądeckiego, którzy dla żartu zadzwonili do mieszkanki Podkarpacia i zażądali okupu.

Dziś wiedzą już, że nie był to dobry pomysł. Chodzi o dwóch nastolatków z powiatu nowosądeckiego, którzy dla żartu zadzwonili do mieszkanki Podkarpacia i zażądali okupu.

Taki telefon odebrała 44-letnia mieszkanka Nowej Dęby. Kobieta usłyszała, że musi zapłacić pieniądze, bo w przeciwnym razie zginie bliska jej osoba. Na początku kobieta sprawdziła czy z jej rodziną i znajomymi wszystko jest w porządku, a później powiadomiła policjantów.

Mundurowi szybko ustalili, że wszystko było tylko żartem, za którym stali dwaj 13-latkowie z powiatu nowosądeckiego.

Policjanci na miejscu zastali właściciela telefonu, który całą historią był zaskoczony. Szybko okazało się, że to nie on dzwonił do mieszkanki Nowej Dęby, ale bez jego wiedzy i pozwolenia, telefonował jego 13-letni syn i jego rówieśnik.

Obaj chłopcy, uczniowie VIII klasy, będąc w szkole podczas przerwy, wykorzystując telefon przekazany przez ojca, zadzwonili na przypadkowo wybrany numer telefonu i grozili zabójstwem dla okupu.

13-latkowie nie potrafili wytłumaczyć policjantom, dlaczego tak postąpili. Stwierdzili jedynie, że zrobili to dla żartu i nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji oraz konsekwencji jakie im grożą.

Czy dobrze znasz zimozielone rośliny ogrodowe? Zdobędziesz 10/10?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: ten popularny zimozielony krzew liściasty doskonale znosi cięcie i formowanie
Bukszpan

Policjanci powiadomili sąd rodzinny i opiekuńczy. Niewykluczone, że opiekunowie 13-latków będą musieli pokryć koszty całej akcji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE