W krzakach trzymał konopie indyjskie. Znaleźli je policjanci

2021-08-09 14:30
konopie indyjskie
Autor: KMP Nowy Sącz

Nietypową plantację znaleźli kryniccy policjanci. Kilka dni temu zatrzymali oni 21-latka, który w zaroślach hodował konopie indyjskie. Rośliny w doniczkach ukrył w krzakach, żeby nikt ich nie dostrzegł. Niestety nie udało mu się i teraz czeka go surowa kara.

Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tej rośliny w różnej fazie wzrostu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy w środę 4 sierpnia przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Krynica-Zdój. Z posiadanych przez krynickich funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy, ma związek z narkotykami. Szybko te ustalenia się potwierdziły. Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli 5 doniczek z krzewami, wyglądem i zapachem przypominające konopie indyjskie. Niedaleko również odnaleźli rosnący w ziemi kolejny większy krzew – komentuje Justyna Basiaga z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

21-latek przyznał, że rośliny należą do niego, sam je zasadził i pielęgnował. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty uprawiania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE