W Gorce tylko z biletem. Gdzie je kupić? Można to zrobić na szlaku

2022-01-18 12:00
Gorce. Widok z Tobołowa
Autor: Michał Rejduch Gorce. Widok z Tobołowa

Wybieracie się w Gorce? Pamiętajcie o tym, że teraz za wejście na szlaki Gorczańskiego Parku Narodowego zapłacimy. Bilety obowiązują na wszystkich trasa, poza tymi leżącymi na granicy parku. Za wstęp zapłacimy w kilku miejscach.

Gdzie można kupić bilet?

Nie tylko w punktach obsługi ruchu turystycznego, ale też bezpośrednio na szlaku zapłacimy za wstęp do Gorczańskiego Parku Narodowego. W kilku miejscach spotkamy bileterów, którzy przyjmują opłaty za wstęp. Na razie głównie w weekendy. Od kwietnia to się zmieni i bileterzy będą dyżurować codziennie.

W Małopolsce śniegu jak na lekarstwo. W Gorcach można jeździć na nartach

Turyści przybywający do Gorczańskiego Parku Narodowego mogą kupić bilety wstępu w punktach obsługi ruchu turystycznego, które mamy w Koninkach, Porębie Wielkiej i Lubomierzu, ale również u nas w Ośrodku Edukacyjnym parku w Porębie Wielkiej. Na szlakach pojawią się mobilni sprzedawcy biletów. Te osoby będzie można spotkać na odcinkach szlaków między Koniną a Przełęczą Borek oraz w rejonie Polany Tobołów. Na razie bileterzy pracują tylko w weekendy. Od kwietnia spotkamy ich codziennie – mówi Janusz Tomasiewicz, dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego.

Bilety na szlaki nie tylko w Gorcach

Bilet normalny za wstęp do Parku kosztuje 7 złotych, ulgowy 3,50. Opłaty wprowadzono na wszystkich szlakach od 1 stycznia. Pieniądze mają iść na bieżące utrzymanie parku. Opłaty za wstęp od 1 stycznia obowiązują też w 11 innych Parkach Narodowych w Polsce.

Sonda
Lubisz chodzić w góry zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE