Uwaga w lasach i na łąkach. Rusza szczepienie lisów. Akcja potrwa kilka dni!

2022-09-23 15:53
Rusza wiosenne  szczepienie lisów.  Akcja potrwa tydzień
Autor: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie Rusza wiosenne szczepienie lisów. Akcja potrwa tydzień

To ważna wiadomość dla tych, którzy planują wycieczkę do lasu. W piątek, 23 września w Małopolsce zaczęło się szczepienie lisów. Akcja potrwa do 1 października.

Specjalne szczepionki będą rozrzucane z samolotów lub rozkładane ręcznie. Szczepionki są niewielkie. To brunatno-zielonkawe kostki o zapachu mocno zepsutej ryby. Lisy wyczuwają je z odległości kilkuset metrów.  Szczepionka jest zatopiona w środku w kapsule. 

Mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu Mariusz Stein

Lekarze weterynarii proszą, żeby takich kostek nie dotykać i nie rozłamywać, bo lisy wyczują człowieka i szczepionki nie zjedzą.

W najbliższych kilku dniach nie wolno też wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

QUIZ. Najwięksi uwodziciele polskich seriali! Który z nich złamał ci serce?

Pytanie 1 z 11
Przystojny, bogaty i podły. Uwiódł byłą prostytutkę i traktował ją jak swoją niewolnicę. To oczywiście...

Szczepienia lisów w Małopolsce przeprowadza się dwa razu w roku. Na wiosnę oraz jesienią. 

Przynęta na zewnątrz nie jest niebezpieczna dla człowieka, ale w przypadku kontaktu z płynną zawartością szczepionki należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE