Trwają prace na rzece Kamienicy w Nowym Sączu. Na początek fachowcy zabrali się za trzy progi

2022-12-07 17:48
Trwają prace w korycie rzeki Kamienicy w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Trwają prace w korycie rzeki Kamienicy w Nowym Sączu

Duże zmiany czekają rzekę Kamienicę w Nowym Sączu. To dzięki pracom remontowym, które trwają od kilku tygodni. Fachowcy zabrali się między innymi za betonowe progi, których stan jest fatalny.

Takich stopni na rzece Kamienicy jest 28. Do remontu wybrano 3 z nich. Drugi, trzeci i piąty licząc od ujścia Kamienicy do Dunajca. Rzeka Kamienica będzie też uporządkowana i częściowo uregulowana. Powstaną też specjalne kanały i przepławki dla ryb. 

Dzięki takim remontom w czasie deszczowej pogody rzeka Kamienica będzie mniej zagrażać okolicznym mieszkańcom, a latem i wiosną będzie bardziej zachęcać do wypoczynku nad wodą.

Rzeka Kamienica jest jedną z trzech głównych rzek, które przepływają przez Nowy Sącz. Ma około 30 kilometrów długości i jest prawym dopływem Dunajca.

Mimo że Kamienica wygląda na łagodną rzekę, to podczas większych opadów deszczu staje się bardzo niebezpieczna.

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to:

Prace na rzece Kamienicy w Nowym Sączu mają się zakończyć w styczniu 2023 roku.  Prace będą kosztować ponad 20 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE