Bazylika św. Małgorzaty w remoncie

i

Autor: Michał Rejduch Bazylika św. Małgorzaty w remoncie

Trwa remont bazyliki Świętej Małgorzaty. Na jakim etapie są prace? [AUDIO]

2021-05-10 13:53

Od blisko roku trwają prace remontowe jednego z najstarszych kościołów w mieście. Bazylika świętej Małgorzaty ma już nowe dachówki, teraz przyszedł czas na remont wieży. Kiedy zakończą się prace? O tym opowiedział nam proboszcz, ksiądz Jerzy Jurkiewicz.

Swój dawny blask powoli odzyskuje bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Ten zabytkowy kościół w remoncie jest do lipca 2020 roku. Prace trwają na nie tylko zewnątrz, ale także w środku. Odmalowano tam ściany, a także zabezpieczono freski pochodzące z XII wieku.

Pokazy ginących zawodów w sądeckim skansenie

- Wewnątrz została wymalowana nawa główna i prezbiterium. Sklepienie jest koloru białego. Zakonserwowaliśmy też fresk przedstawiający męczeństwo św. Jakuba i św. Bartłomieja — mówi proboszcz parafii św. Małgorzaty, ksiądz Jerzy Jurkiewicz. - Teraz trwa remont jednej z wież. Mamy nadzieje, że na jednej i drugiej ponownie pojawi się miedziany dach.

Remont Bazyliki Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu ma kosztować 4 miliony złotych, większość pieniędzy udało się zdobyć z unijnej dotacji. Prace potrwają do przyszłego roku.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE