To był bardzo niespokojny poniedziałek. Pogoda dołożyła pracy służbom!

2022-01-18 11:07
Burza śnieżna sparaliżowała region.  Strażacy mieli sporo pracy
Autor: PSP Nowy Sącz Burza śnieżna sparaliżowała region. Strażacy mieli sporo pracy

Mimo pogodowych alertów i ostrzeżeń, które docierały do mieszkańców naszego regionu, poniedziałkowy atak zimy zaskoczył drogowców, ale też dołożył pracy służbom ratunkowym.

W poniedziałek po południu i wieczorem strażacy z Nowego Sącza do zgłoszeń związanych z fatalną pogodą wyjeżdżali 16 razy. Głownie było to usuwanie powalonych drzew.

Między innymi w Nowym i Starym Sącz, Wojnarowej, Przydonicy, Piwnicznej Zdroju czy Łososinie Dolnej.

W miejscowości Łyczanka strażacy zabezpieczali złamany słup telefoniczny, a w Nowym Sączu na ulicy Bielowickiej zerwany dach z wiaty.

Strażaków wezwano też do Kamiannej, gdzie zespół ratownictwa medycznego przez fatalną pogodę miał poważne problemy z dotarciem do pacjenta.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:

Wtorek w naszym regionie pogodowo będzie już spokojniejszy, chociaż lokalnie może jeszcze padać śnieg. Od czasu do czasu także mocniej powieje. Wysoko w górach do 70 kilometrów na godzinę. Taki wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE