Węgiel

i

Autor: www.pixabay.com

Tańszy węgiel od samorządu w Nowym Sączu? Nie wiadomo, kiedy ruszy sprzedaż

2022-12-01 7:46

Władze Nowego Sącza zapewniają, że są przygotowane do sprzedaży węgla w ramach rządowego programu. Wszystkie umowy są podpisane, a składy gotowe na przyjęcie węgla. Niestety nadal nie wiadomo, kiedy paliwo trafi do miasta.

Nowy Sącz. Kiedy będzie można kupić tańszy węgiel?

Kilka dni temu prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel poinformował na swoim facebookowym profilu, że miasto jest przygotowane na sprzedaż węgla w preferencyjnych cenach. Umowa z Polską Grupą Górniczą jest już podpisana, miasto wybrało też składy, gdzie węgiel będzie magazynowany. Zamówiono ponad 1000 ton paliwa, bo takie zapotrzebowanie zgłosili mieszkańcy, którzy specjalne wnioski składali w nowosądeckim MOPS-ie. Nadal nie wiadomo, kiedy węgiel trafi do Nowego Sącza.

W tej chwili czekamy, aż Polska Grupa Górnicza przekaże kwalifikowanemu dostawcy węgla pełnomocnictwa, potem będą dostawy zamówionej ilości węgla, według tego, jakie zapotrzebowanie zgłaszali mieszkańcy miasta do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Czekamy na dostawy węgla. One trafia do wszystkich nowosądeckich składów i mieszkańcy na podstawie specjalnych dokumentów będą ten tańszy węgiel mogli kupić – mówi Grzegorz Tabasz z wydziału środowiska urzędu miasta Nowego Sącza.

Sonda
Czy kupiłeś/aś węgiel po preferencyjnej cenie?
FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Węgiel, który będą sprzedawać lokalne samorządy nie może kosztować więcej niż 2 tysiące zł za tonę. W Nowym Sączu w niektórych składach za tonę węgla trzeba zapłacić nawet 4 tysiące złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE