Ta wystawa przeniesie nas w czasy PRL-u. Gdzie ją zobaczymy? [ZDJĘCIA, FILM]

2021-07-01 12:20

Podziemia biblioteki zamieniają się w dawne mieszkanie, a także wypożyczalnie książek z lat 60. ubiegłego wieku. Można zobaczyć tam kryształowy zegar wyprodukowany w Zawiązku Radzieckim, a także popularną pralkę „Frania”. Na półkach zobaczymy czasopisma, które czytano w latach 60. i 70.

To będzie nietypowa wycieczka do czasów PRL-u. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na nową wystawę, na której można przypomnieć sobie jak żyło się w tej epoce i jakie czasopisma i książki czytano. Podziemia biblioteki zamieniły się w mieszkanie i wypożyczalnie książek z epoki głębokiego PRL-u. Eksponaty na wystawę podarowali czytelnicy.

Sądecka biblioteka zaprasza w podróż do czasów PRL-u

Wystawa powstała przy współpracy naszych czytelników, którzy na nasze prośby przynosili swoje skarby, eksponaty, które zostały im z dawnych lat. Odtworzyliśmy bibliotekę z lat 60. Na wystawie można zobaczyć też kącik młodzieżowy, malucha, salon, kuchnię i łazienkę. Wszystkie meble, przedmioty i czasopisma pochodzą z czasów PRL-u – mówi Iwona Droździk z biblioteki, która pomogła przygotować wystawę.

Ciekawostką też jest to, że wystawa nie kosztowała ani złotówki. Wystawę można zwiedzać od 5 lipca do 31 sierpnia w piwnicach biblioteki przy ul. Franciszkańskiej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE