Sześcioosobowa rodzina z Januszowej mieszka w garażu. Dom wybuduje jej Fundacja Renovo

2022-01-03 8:07
Tak wygląda dom sześcioosobowej rodziny z Januszowej
Autor: www.facebook.com/Fundacja.Renovo Tak wygląda dom sześcioosobowej rodziny z Januszowej

Kolejnej rodzinie pomoże Fundacja Renovo z Nowego Sącza. Na wiosnę wolontariusze zabiorą się za dokończenie budowy domu dla sześcioosobowej rodziny z Januszowej. Na razie mieszkają oni w garażu przerobionym na mieszkanie.

Budowę domu przerwała choroba ojca

Marzyli o domu i ruszyli z budową. Niestety prace przerwała poważna choroba ojca. Teraz sześcioosobowa rodzina z Januszowej koło Nowego Sącza mieszka w garażu, który jest przebudowany na małe mieszkanie. Z pomocą ruszyli wolontariusze Fundacji Renovo, którzy dokończą budowę domu dla rodziny.

Budowa bez błędów: dom z betonu komórkowego

Matka dzieci jest na rencie, a ojciec po rozpoczęciu budowy zachorował. Zdiagnozowano u niego białaczkę. W tej chwili cała rodzina mieszka w garażu przystosowanym na mieszkanie. Służy on jako sypialnia, pokój dzienny i miejsce do nauki dla dzieci. Już zaczęliśmy zbierać materiały budowlane. Projekt będziemy musieli zrealizować bardzo szybko – wyjaśnia Dawid Zawiliński z fundacji Renovo.

Wnętrze budynku, w którym mieszka sześcioosobowa rodzina z Januszowej
Autor: www.facebook.com/Fundacja.Renovo Wnętrze budynku, w którym mieszka sześcioosobowa rodzina z Januszowej
Sonda
Czy oglądasz remonty Szelągowskiej?

Na czas budowy zamieszkają w kontenerze mieszkalnym

Wolontariusze nie ukrywają, że to będzie trudna budowa, bo nigdy nie budowali domu, w którym ktoś mieszka. Dlatego prawdopodobnie na czas prac spróbują ściągnąć na miejsce specjalny kontener mieszkalny, w którym rodzina na jakiś czas zamieszka. Dom w Januszowej będzie kolejnym, który wybuduje Fundacja Renovo. Na razie kończy się wykończenie wnętrza domu pani Sylwii z Paszyna, która za kilka tygodni zamieszka w nim ze swoimi niepełnosprawnymi córkami. Jeżeli uda się, to budowa domu dla rodziny w Januszowej ruszy na wiosnę 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE