Szachiści spotkają się w Nowym Sączu. Zagra z nimi prezydent miasta

2021-10-14 8:00
szachy
Autor: www.pixabay.com

W tym turnieju zmierzą się uczestnicy warsztatów szachowych z całej Sądecczyzny, zarówno ci, którzy grają od wielu lat, jak i ci, którzy swoją przygodę z tym sportem dopiero zaczynają. Mowa o Turnieju Szachowym, który odbędzie się w sobotę w ratuszu. Swoją honorową partię rozegra też prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Przed nami kolejny już Turniej Szachowy im. Marcina Bernackiego, który organizuje Pałac Młodzieży z Nowego Sącza. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił, cały czas mogą się zgłaszać. Warunek jest tylko jeden. Nie można mieć więcej niż 20 lat.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Jest to turniej skierowany do młodych graczy, właściwie wszyscy chętni mogą w nim zagrać. Jedynym warunkiem jest wiek. W zawodach mogą wziąć udział osoby, które nie skończyły jeszcze 20 roku życia. Turniej jest również Mistrzostwami juniorów Nowego Sącza. Dzieci i młodzież mają okazję zdobycia czwartej lub piątek kategorii. Jest to skierowane do tych, którzy jeszcze takich poziomów szachowych nie posiadają - mówi Piotr Widła, koordynator turnieju.

Swoją obecność na Turnieju Szachowym zapowiedział też prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który rozegra partię z jednym z uczestników. Do zawodów można się zapisać jeszcze do piątku. Szczegóły są TUTAJ. Turniej szachowy odbędzie się w sobotę, 16 października w nowosądeckim ratuszu. Start o godzinie 10.

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE