Stary Sącz. Będzie kolejna atrakcja turystyczna na Miejskiej Górze [ZDJĘCIA]

2023-02-04 10:00

Kolejne atrakcje dla turystów i mieszkańców pojawią się na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Gmina chce tam stworzyć miejsce do rekreacji dla całych rodzin. Takie rozwiązanie ma przyciągnąć nowych odwiedzających do tego miejsca, a także wzbogacić ofertę turystyczną okolicy.

Stary Sącz. Nowe atrakcje na Miejskiej Górze

Nowe atrakcje pojawią się na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Miejsce to chętnie odwiedzają zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, a magnesem jest głównie leśne molo, które w zeszłym roku odwiedziło ponad 300 tysięcy turystów. Nowe atrakcje mają się znaleźć na tak zwanym „pierwszym rondzie” – czyli jednej z polan Miejskiej Góry. Powstaną tam urządzenia do zabaw dla dzieci, ławki wypoczynkowe czy plenerowa siłownia.

Leśne molo w Starym Sączu

Mamy już wizualizacje tego miejsca i one są naprawdę niepowtarzalne. To nie będzie zwykła siłownia pod chmurką, czy zwykły plac zabaw, chociaż takie elementy znajdą się tam. Wszystko opiera się o materiał drewniany, komponuje się z lasem i otoczeniem — mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

Stary Sącz. Gmina pełna atrakcji turystycznych

Jeżeli się uda znaleźć pieniądze, to miejsce do rekreacji na Miejskiej Górze powstanie w przyszłym roku. Gmina Stary Sącz od wielu lat urządza miejsca, które stają się magnesem przyciągającym mieszkańców, ale też turystów. Tak było między innymi z bobrowiskiem, które wybudowano na stawach w Starym Sączu, platformą widokową na Woli Kroguleckiej, a ostatnio z leśnym molo na Miejskiej Górze.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE