Spora ulga dla restauratorów z Nowego Sącza. Miasto obniża dużą opłatę

2021-02-11 8:11
bar
Autor: www.pixabay.com

Nowosądecki urząd miasta pomoże właścicielom kawiarni i restauracji. W tym roku mniej zapłacą za koncesję na sprzedaż alkoholu. Rada miasta dała zielone światło do takiej ulgi.

„To dla nas duża pomoc w trudnych czasach” - tak mówią właściciele kawiarni i restauracji z Nowego Sącza, których miasto  częściowo zwolni z opłaty za koncesje na alkohol. Na taką ulgę zgodzili się miejscy radni. Lokale gastronomiczne zamknięte są od kilku miesięcy przez pandemię koronawirusa. Sprzedaż odbywa się tylko na wynos, ale dotyczy ona wyłącznie posiłków.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

- Alkoholu nie sprzedajemy, a koncesje musimy płacić. Te koszty przytłaczają wielu z nas. Dlatego myślę, że jest to dobry krok i pomoc dla nas – mówi Dawid Sobarnia, właściciel restauracji w Rynku.

Podobnego zdania jest też Barbara Żytkowicz, współwłaścicielka bistro przy ulicy Jagiellońskiej.

- To absolutnie dobra decyzja, dlatego, że problemy finansowe z którymi borykamy się są bardzo duże. Każda pomoc ze strony samorządu dla nas się liczy.

Opłata koncesyjna będzie obniżona w tym roku o 1/3. Przedsiębiorcy, którzy płacą w trzech ratach, jednej z nich nie zapłacą, a ci którzy zapłacili w całości mają dostać od Urzędu Miasta zwrot części kwoty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE